Macedonian  магацин 800 алуминиумски покрив плочка боја плоча машина за правење производителот ИНДОНЕЗИЈА
800 алуминиумски кровни плочки има прекрасен изглед и светла боја. Тоа е широко се користи во градината, фабриката, одморалиште, хотел, изложбена сала, одморалиште, антички архитектури и модерна вила.
800 алуминиумски покрив плочка формирање машина главно се продаваат во Индонезија. Тие ги сакаат алуминиумските покривни лимови со кровни плочки за покривање на куќа.
Заеднички 800 алуминиумски кровни плочки пред да се тркалаат серпентина е 914mm, материјал употреба prepainted галванизиран челик PPGI материјал. И по формирање на ролна ширина заеднички е 800mm.
Целосната алуминиумска покривка за алуминиумски ролери за алуминиумска покривка вклучува машина за декорација, машина за пресување на ролери, компјутерски систем за контрола, перфоратор онлајн и работи надвор од табелата.
ПОВЕЌЕ МАШИНИ ДЕТАЛИ ВЕ МОЛИМЕ ОДГОВОРИТЕ НА НАШИОТ ВЕБ-САЙТ
Прилагодено е добредојдено, ако не ги најдете вашите потреби производи на нашата веб-страница, ве молам да ми го покажете мојата потреба цртање, тука ние дизајнерскиот тим ќе disscuss и да ви даде еден задоволен одговор.

HEBEI YUFA TILE PRESS EQUIPMENT CO.,LTD.

web: http://www.rollingformingmachine.com

Contact: Jooker

Tel/whatsapp/wechat: +8615716887988

Email: Jooker@yufamachinery.com

Add: NO.104 NATIONAL HIGHWAY BOTOU CITY,HEBEI PR. CHINA

地图.jpg地图-文字.jpg

MAIN PRODUCTS (2).jpg

文字介绍.jpg

4 factories.jpg