Macedonian  Канада користела шарена машина за производство на машини за производство на челични плочиАлуминиумскиот ѕид и кровниот панел имаат прекрасен изглед и светла боја. Тоа е широко се користи во градината, фабриката, одморалиште, хотел, изложбена сала, одморалиште, антички архитектури и модерна вила.
Алуминиумската ѕидна и покривна плоча за лиење на тркала формира машина продаваат во целиот свет како Guiena, Пакистан, Индија, Tusnia, Џорџија итн Тие се допаѓа алуминиумски ѕид и покрив панел лист за куќа покриви.
Заеднички алуминиум ѕид и покривот панел лист пред се тркалаат серпентина е 1000mm, материјал употреба prepainted галванизиран челик PPGI материјал. И по формирањето на ролна ширина заеднички е 840mm.
Целиот алуминиумски ѕиден и кровен лим машина за формирање линиски ролни вклучува декоратор, машина за формирање ролна, компјутерски систем за контрола, перфоратор онлајн и работи надвор од табелата.
ПОВЕЌЕ МАШИНИ ДЕТАЛИ ВЕ МОЛИМЕ ОДГОВОРИТЕ НА НАШИОТ ВЕБ-САЙТ
Прилагодено е добредојдено, ако не ги најдете вашите потреби производи на нашата веб-страница, ве молам да ми го покажете мојата потреба цртање, тука ние дизајнерскиот тим ќе disscuss и да ви даде еден задоволен одговор.

HEBEI YUFA TILE PRESS EQUIPMENT CO.,LTD.

web: http://www.rollingformingmachine.com

Contact: Jooker

Tel/whatsapp/wechat: +8615716887988

Email: Jooker@yufamachinery.com

Add: NO.104 NATIONAL HIGHWAY BOTOU CITY,HEBEI PR. CHINA

地图.jpg地图-文字.jpg

MAIN PRODUCTS (2).jpg

文字介绍.jpg

4 factories.jpg